W czasie długiej historii muzeum zwiedzający podziwiali niemającą sobie równych kolekcję starożytnych reliktów i egzotycznych ciekawostek z dalekich zakątków świata. W 1926 roku niewyobrażalne byty spoza czasu i przestrzeni zamierzają wykorzystać te artefakty, aby wkroczyć do naszego świata i sprowadzić koniec ludzkości. Zegar wybija północ, a niewielka grupa odważnych Badaczy desperacko przeczesuje marmurowe sale w poszukiwaniu legendarnego symbolu, który nas ocali! Znaku Starszych Bogów...

 

Znaku Starszych Bogów od 1 do 8 graczy wciela się w role Badaczy walczących z jednym z Przedwiecznych – bezmierną, potężną istotą bytującą w przestrzeni między wymiarami. Korzystając z puli specjalnych kości, Badacze biorą udział w szeregu przygód w i wokół muzeum, będącym przyczółkiem tych dziwnych stworzeń. Odwaga i umiejętności Badaczy zostaną nagrodzone, a najcenniejszą zdobyczą będzie Znak Starszych Bogów - starożytny symbol, który posłuży do uwięzienia Przedwiecznego i wygrania gry. Jednakże wskazówki zegara pracują niestrudzenie i z każdym wybiciem północy Przedwieczny jest o krok bliżej do przebudzenia się. Jeśli Badacze nie pospieszą się z jego uwięzieniem, Przedwieczny wkroczy do naszego świata, a ludzkość będzie zgubiona!

 

Znak Starszych Bogów został zainspirowany pracami H.P. Lovecrafta. To trzymająca w napięciu gra o starożytnym koszmarze dla 1-8 graczy w wieku 13 lat lub więcej, którą można rozegrać w 1-2 godziny.

 

 

Zawartość pudełka:

1 instrukcja

1 tekturowy zegar

6 zielonych kości

1 żółta kość

1 czerwona kość

1 arkusz pomocy wejścia

16 kart Badaczy

8 kart Przedwiecznych

48 kart Przygód

8 kart Przygód w Innych światach

12 kart Przedmiotów powszechnych

12 kart Zaklęć

12 kart Przedmiotów unikatowych

32 karty Mitów

8 kart Sprzymierzeńców

16 znaczników Badaczy

30 żetonów Poczytalności

30 żetonów Wytrzymałości

15 żetonów Wskazówek

22 żetony potworów

5 żetonów potworów „Maska”

12 żetonów zagłady

17 żetonów Znaku Starszych Bogów

 

Podstawowe  Informacje :

• Liczba graczy: 1 - 8

• Czas gry: 60 - 120 min

• Ograniczenie wiekowe: 13+

00085

Produkty w tej samej kategorii

15 produktów w tej samej kategorii