Zamówienie przedpremierowe!!! Premiera dnia maj/czerwiec 2021. Data premiery może ulec zmianie. Zamówienia zawierające przedmioty w przedsprzedaży zostaną wysłane po premierze tych przedmiotów zawartych  w zamówieniu. Jeśli zależy Ci na szybkiej wysyłce przedmiotów, które nie są w przedsprzedaży, zamów te produkty w oddzielnym zamówieniu.

Zanurz się w futurystycznym uniwersum Red Rising, opartym na serii książkowej Pierce’a Browna, opisującej dystopiczne społeczeństwo podzielone na 14 kast. Będziesz reprezentować Dom, który pragnie przejąć władzę i zdobywać najlepszych sojuszników. Czy zdołasz wyzwolić się z okowów Elity albo znaleźć się pośród rządzących Złotych?

 

Red Rising to gra polegająca na zarządzaniu ręką i budowaniu talii dla 1-6 graczy. Grę rozpoczyna się z ręką złożoną z 5 kart, a w swojej turze gracz może umieścić kartę z ręki w jednym z czterech miejsc na planszy. Następnie gracz wybiera kartę z jednego z pozostałych miejsc na planszy (nie może wziąć z tego pola, na które zagrał) albo dobiera z wierzchu talii. Po wykonaniu tej czynności, oprócz zdobycia wybranej karty, zyskujemy również bonus wynikający z pola, z którego została pobrana karta. Jeśli ponadto jest się w 100% zadowolonym ze swojej ręki, zamiast wykładać swoje karty na plansze, można wykonać akcję Zwiadu, w której odkrywa się kartę z wierzchu talii i kładzie się ją w wybranym przez siebie miejscu. Zyskuje się wtedy korzyść z wybranej lokalizacji.

 

“Red Rising to jedna z moich ulubionych serii książkowych. Z Pierce’em Brownem skontaktowałem się w sprawie praw do gry planszowej już lata temu. Wtedy nie były one jeszcze dostępne. Mimo to rozpocząłem wieloletni proces kolejnych nieudanych prób zaprojektowania gry i przyjmowania projektów napływających z zewnątrz, by taką grę stworzyć. Wreszcie prace doprowadziły do przebłysku geniuszu, kiedy ja i Alex graliśmy pewnego wieczoru w Fantastyczne Światy. A potem już nasza wspólna praca, testowania ze wsparciem Stonemaier Ambassadors i nieustający kontakt z Pierce’em i jego ekipą. Ta gra to moje marzenie i jestem niezmiernie podekscytowany, że mogę się z Wami nią podzielić.”

 

Zawartość pudełka:

112 kart postaci (65×x100 mm)

6 kafelków Domów

1 plansza

1 tacka w kształcie głowy wilka z pokrywką

60 znaczników Helium (czerwone kryształki)

60 znaczników Wpływu (po 10 w każdym z 6 kolorów)

1 znacznik Suwerena

1 znacznik pierwszego gracza (księżyc)

1 specjalna kostka

6 znaczników Floty (po 1 statku w każdym z 6 kolorów)

1 tabela punktów

6 kart pomocy (65×x100 mm)

5 kart Au Tomy (65×x100 mm)

25 kart Au Tomy (57×87 mm)

1 instrukcja

1 instrukcja dla Automy

 

Dodatkowe informacje:

Autorzy: Jamey Stegmaier i Alexander Schmidt

Grafika: Jacqui Davis, Miles Bensky i Justin Wong

Liczba graczy: 1 - 6 osób

Wiek: od 14 lat                                                                                    

Czas gry: 45 - 60 min

Język: polski 

12 Przedmioty

Produkty w tej samej kategorii

15 produktów w tej samej kategorii