Chicago. Klejnot koronny Camarilli w Ameryce Północnej. Książę Kevin Jackson umiejętnie zdobył władzę po brutalnej wojnie z wilkołakami i od jej zakończenia rządzi w mieście żelazną ręką. Spokrewnieni z Chicago utrzymują pozorny pokój, oficjalnie popierając Księcia. Jednak w tajemnicy niektórzy z nich już rozpoczęli zakulisowe działania, dążąc do obalenia władcy…

 

Wampir: Maskarada – Wendeta to asymetryczna rywalizacyjna gra karciana opierająca się na strategii, blefie i dedukcji, zaprojektowana przez uznanych twórców gier planszowych Charliego Clevelanda oraz Bruno Faiduttiego. Od 3 do 5 graczy wcieli się w spiskujące wampiry walczące w różnych dzielnicach miasta o poparcie wpływowych popleczników, by ostatecznie zawładnąć tronem Chicago.

 

Każdy z graczy wcieli się w przedstawiciela jednego z wampirzych klanów (Brujah, Gangrele, Malkavianie, Nosferatu, Toreadorzy, Tremere, Ventrue). Jako spiskujący wampir reprezentujący dany klan, waszym celem będzie pozyskanie jak największej liczby punktów wpływów, by przejąć kontrolę nad miastem i stać się nowym Księciem.

 

Na przestrzeni trzech rund gracze będą dokładać karty oraz żetony krwi, walcząc o poparcie popleczników w różnych dzielnicach – zarówno ludzi, jak i Spokrewnionych – zdobywając tym samym wpływy i zyskując dostęp do ich zdolności specjalnych. Z kolei nowe karty, dobierane z początkiem każdej rundy, pozwolą zaskakiwać przeciwników nowo nabytymi mocami.

 

 

Zawartość pudełka:

7 arkuszy klanu

30 kart popleczników

35 kart ofiar

7 kart miejsc

8 kart relikwii

63 karty klanu

4 kafelki dzielnic

28 kafelków obszaru

żeton ambicji

7 żetonów „wycofaj”

7 żetonów „zostań”

50 żetonów wpływów (15 o wartości 3 i 35 o wartości 1)

40 żetonów krwi (15 o wartości 3 i 25 o wartości 1)

8 żetonów Diabolizmu 

 

Dodatkowe informacje:

Liczba graczy: 3-5

Czas gry:

Ograniczenie wiekowe: 14+

Autor: Charlie Cleveland, Bruno Faidutti

Produkty w tej samej kategorii

16 produktów w tej samej kategorii