Bonfire to strategiczna gra fantasy z elementami układanki i mechaniką umieszczania kafelków na planszy, przeznaczona dla 1-4 graczy. To kolorowy i wciągający tytuł autorstwa Stefana Felda, twórcy m.in. Zamków Burgundii. W Bonfire Gnomy usiłują ponownie rozpalić mistyczne ogniska, aby rozjaśnić swoją ciemną planetę.

 

Ogniska to źródła światła, energii i ciepła stworzone przez strażników światła w celu rozjaśnienia miast na ciemnej planecie. Mieszkańcy miast nieroztropnie wykorzystywali je dla własnych korzyści, a rozczarowani strażnicy światła zgasili ogniska. Obywatele nie mogli dłużej mieszkać w ciemnych miastach i zostali zmuszeni do ich opuszczenia.

 

Wcielacie się w grupę Gnomów mieszkających w pobliżu miast, które potrzebują świateł ognisk. Jako Gnom próbujesz zakradać się do miast i ponownie nauczyć się rozpalać ogniska: musisz odwiedzić strażników światła na ich świętych wyspach i poprosić o zadania, aby udowodnić swoją dobrą wolę. Za każde ukończone zadanie, strażnicy ponownie rozpalą jedno zgaszone ognisko. Ten, komu uda się zdobyć największe zaufanie strażników i najbardziej rozjaśni swoje miasto, wygrywa.

 

Silnik Bonfire oparty jest o trójkolorowe płytki, które będziesz układać na swojej planszy gracza. Kiedy uda ci się umieścić obok siebie te same kolory, otrzymasz więcej płytek akcji tego konkretnego rodzaju. Pozwoli ci to wyspecjalizować się w określonych typach działań i realizować różne strategie. Podczas punktacji końcowej, jesteś premiowany za rozpalone ogniska oraz wszelkie dokonane ulepszenia

 

 

Zawartość pudełka:

1 Plansza Główna

4 kafelki Początkowe Strażniczek

4 plansze Gracza – „miasta” (z różnym układem Portali)

4 Przybudówki (1 Budynek i 3 Tarasy)

28 kafelków Ścieżki

66 Zadań

28 Portali

72 żetony Akcji

5 kafelków Odliczania

1 Figurka „Wielkiego Ogniska”

16 Strażniczek Światła - „Strażniczek”

5 Neutralnych Nowicjuszy

57 Zasobów

33 Gnomy

karty Punktowania

8 kart Toma

Komponenty w 4 kolorach graczy (dla każdego gracza)

1 Lista Akcji

8 kafelków Losu

1 znacznik „0/50”

10 żetonów Ofiary

1 znacznik Punktów Zwycięstwa

1 Statek

1 Strażniczka

7 Nowicjuszy

1 Instrukcja

 

Dodatkowe informacje:

EAN 5902560384123

Autor Stefan Feld

Liczba graczy 1-4

Wiek 12+

Czas gry 70-100 min

1 Przedmiot

Produkty w tej samej kategorii

9 produktów w tej samej kategorii